B32561J0225K289
Part Number:
B32561J0225K289
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC 2DIP
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.311" (7.90mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.433" L x 0.201" W (11.00mm x 5.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V