B32561J3105K289
Part Number:
B32561J3105K289
Description:
CAP FILM 1UF 10% 250VDC 2DIP
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.453" L x 0.374" W (11.50mm x 9.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V