B32561J3154K000
Part Number:
B32561J3154K000
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC 2DIP
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.453" L x 0.130" W (11.50mm x 3.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V