BFC246961273
Part Number:
BFC246961273
Description:
CAP FILM 0.027UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.027 µF
Height - Seated (Max) :
0.484" (12.30mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.209" W (12.50mm x 5.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V