BFC246962333
Part Number:
BFC246962333
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.508" (12.90mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.232" W (12.50mm x 5.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V