B32774P7155K000
Part Number:
B32774P7155K000
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 700VDC RADIAL
Applications :
Automotive
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20.3 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V