B32796E8106K5
Part Number:
B32796E8106K5
Description:
CAP FILM 10UF 10% 875VDC RADIAL
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.9 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.555" (39.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
875V