B32796G4136KZ1
Part Number:
B32796G4136KZ1
Description:
CAP FILM 13UF 10% 1.05KVDC RAD
Capacitance :
13 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V
Voltage Rating - DC :
1050V (1.05kV)