333MWS402KJ
Part Number:
333MWS402KJ
Description:
CAP FILM 0.03UF 10% 4KVDC AXIAL
Capacitance :
0.03 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.866" Dia x 1.339" L (22.00mm x 34.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
750V
Voltage Rating - DC :
4000V (4kV)