333MWS632KO
Part Number:
333MWS632KO
Description:
CAP FILM 0.03UF 6.3KVDC AXIAL
Capacitance :
0.03 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.181" Dia x 1.949" L (30.00mm x 49.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
1000V (1kV)
Voltage Rating - DC :
6300V (6.3kV)