B32796T4275KZ1
Part Number:
B32796T4275KZ1
Description:
CAP FILM 2.7UF 10% 1.05KVDC RAD
Capacitance :
2.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V
Voltage Rating - DC :
1050V (1.05kV)