335PHC400K
Part Number:
335PHC400K
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 400VDC AXIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.7 mOhms
Features :
Low ESR, Low ESL
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.866" Dia x 1.339" L (22.00mm x 34.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
400V