335PHC600K
Part Number:
335PHC600K
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 600VDC AXIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.8 mOhms
Features :
Low ESR, Low ESL
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.984" Dia x 1.811" L (25.00mm x 46.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
330V
Voltage Rating - DC :
600V