BFC230341395
Part Number:
BFC230341395
Description:
CAP FILM 3.9UF 10% 250VDC RADIAL
Capacitance :
3.9 µF
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.323" W (26.00mm x 8.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
250V