505PHC330KN
Part Number:
505PHC330KN
Description:
CAP FILM 5UF 10% 330VDC AXIAL
Capacitance :
5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.1 mOhms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.768" Dia x 1.811" L (19.50mm x 46.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
330V