BFC246921824
Part Number:
BFC246921824
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 100VDC RAD
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.217" W (12.50mm x 5.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V