SFP28T17.5L238K-F
Part Number:
SFP28T17.5L238K-F
Description:
CAP 280VAC 1 3/4" ROUND QC TERM
Capacitance :
17.5 µF
Height - Seated (Max) :
2.500" (63.50mm)
Lead Spacing :
0.810" (20.57mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
1.870" Dia (47.50mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
280V