SFP28T20L284K-F
Part Number:
SFP28T20L284K-F
Description:
CAP 280VAC 1 3/4" ROUND QC TERM
Capacitance :
20 µF
Height - Seated (Max) :
2.960" (75.18mm)
Lead Spacing :
0.810" (20.57mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
1.870" Dia (47.50mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
280V