C44PLGR6200ZASJ
Part Number:
C44PLGR6200ZASJ
Description:
CAP FILM 200UF 5% 700VDC RADIAL
Capacitance :
200 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.8 mOhms
Height - Seated (Max) :
5.866" (149.00mm)
Lead Spacing :
1.102" (28.00mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
2.559" Dia (65.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V
Voltage Rating - DC :
700V