104PSB152K2H
Part Number:
104PSB152K2H
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 1.5KVDC RAD
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9.5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
650V
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)