104PSB252K4H
Part Number:
104PSB252K4H
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 2.5KVDC RAD
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.9 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.299" (33.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
725V
Voltage Rating - DC :
2500V (2.5kV)