104PSB302K4J
Part Number:
104PSB302K4J
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 3KVDC RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8.6 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.181" (30.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.673" L x 0.866" W (42.50mm x 22.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
750V
Voltage Rating - DC :
3000V (3kV)