105PHC330KG
Part Number:
105PHC330KG
Description:
CAP FILM 1UF 10% 330VDC AXIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.9 mOhms
Features :
Low ESR, Low ESL
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.492" Dia x 1.142" L (12.50mm x 29.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
330V