105PPA700KD26
Part Number:
105PPA700KD26
Description:
CAP FILM 1UF 10% 700VDC AXIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.2 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
1.024" Dia x 1.339" L (26.00mm x 34.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
420V
Voltage Rating - DC :
700V