B32754CB32754C3255K000
Part Number:
B32754CB32754C3255K000
Description:
CAP FILM 2.5UF 10% RADIAL
Capacitance :
2.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11.7 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.260" (32.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.630" W (31.50mm x 16.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V