B32794D3205JN9
Part Number:
B32794D3205JN9
Description:
CAP FILM 2UF 5% 700VDC RADIAL
Capacitance :
2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15.6 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
700V