B32794D3505J000
Part Number:
B32794D3505J000
Description:
CAP FILM 5UF 5% 700VDC RADIAL
Capacitance :
5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.7 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
700V