EZWP37506BAA
Part Number:
EZWP37506BAA
Capacitance :
50 µF
Height - Seated (Max) :
5.197" (132.00mm)
Lead Spacing :
0.709" (18.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
1.890" Dia (48.00mm)
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Tolerance :
Voltage Rating - AC :
370V