EZWP37356BAA
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
EZWP37356BAA
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Film Capacitors
Applications :
Motor Run
Capacitance :
35 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
5.197" (132.00mm)
Lead Spacing :
0.630" (16.00mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Last Time Buy
Ratings :
Size / Dimension :
1.693" Dia (43.00mm)
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Tolerance :
Voltage Rating - AC :
370V