B25667C2397A175
Part Number:
B25667C2397A175
Description:
CAP FILM
Applications :
Power Factor Correction (PFC)
Capacitance :
397 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP)
Height - Seated (Max) :
6.457" (164.00mm)
Lead Spacing :
0.827" (21.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
4.567" Dia (116.00mm)
Termination :
Terminal Block
Tolerance :
-5%, +10%
Voltage Rating - AC :
230V