ECQ-U3A474BG1
Part Number:
ECQ-U3A474BG1
Description:
CAPACITOR FILM RADIAL
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
1.024" L x 0.413" W (26.00mm x 10.50mm)
Voltage Rating - AC :
275V