ECQ-U3A683MGC
Part Number:
ECQ-U3A683MGC
Description:
CAPACITOR FILM RADIAL
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.591" L x 0.315" W (15.00mm x 8.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
275V