ECQ-U2A682MLC
Part Number:
ECQ-U2A682MLC
Description:
CAPACITOR FILM RADIAL
Capacitance :
6800 pF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.591" L x 0.197" W (15.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
275V