ECQ-U2A683MLC
Part Number:
ECQ-U2A683MLC
Description:
CAPACITOR FILM RADIAL
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.177" W (17.50mm x 4.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
275V