DLR1S47KTR-F
Part Number:
DLR1S47KTR-F
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.532" (13.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.374" L x 0.197" W (9.50mm x 5.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V