B32559C1104J289
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B32559C1104J289
Category:
Film Capacitors
Description:
CAPACITOR MKT RADIAL CRIMPED
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Film Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.1 µF
Dielectric Material :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)