225P12491XD3
Part Number:
225P12491XD3
Description:
CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC RAD
Capacitance :
0.12 µF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.374" (9.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.799" L x 0.370" W (20.30mm x 9.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V