730P106X9100
Part Number:
730P106X9100
Description:
CAP FILM 10UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.815" Dia x 1.752" L (20.70mm x 44.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V