730P154X9250
Part Number:
730P154X9250
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.15 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.327" Dia x 0.748" L (8.30mm x 19.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V