B32559D9152K289
Part Number:
B32559D9152K289
Description:
CAPACITOR MKT FILM RADIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1500 pF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)