B32926A4185M000
Part Number:
B32926A4185M000
Description:
CAP FILM 1.8UF 20% 650VDC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
1.8 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP)
Height - Seated (Max) :
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Ratings :
X2
Size / Dimension :
1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
650V