B32798G4256KZ9
Part Number:
B32798G4256KZ9
Description:
CAP FILM 25UF 10% 1.05KVDC RAD
Capacitance :
25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.969" (50.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V
Voltage Rating - DC :
1050V (1.05kV)