B32798G8266J000
Part Number:
B32798G8266J000
Description:
CAP FILM 26UF 5% 875VDC RADIAL
Capacitance :
26 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
875V