B32798G8306JZ1
Part Number:
B32798G8306JZ1
Description:
CAP FILM 30UF 5% 875VDC RADIAL
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.969" (50.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
875V