B32798S2406J592
Part Number:
B32798S2406J592
Description:
CAP FILM 40UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
40 µF
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V