B32798S2406K592
Part Number:
B32798S2406K592
Description:
CAP FILM 40UF 10% 630VDC RADIAL
Capacitance :
40 µF
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V