B32798S3336K500
Part Number:
B32798S3336K500
Description:
CAP FILM 33UF 10% 700VDC RADIAL
Capacitance :
33 µF
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
700V