B32798S3506J500
Part Number:
B32798S3506J500
Description:
CAP FILM 50UF 5% 700VDC RADIAL
Capacitance :
50 µF
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
700V