SFA30T14L288K-F
Part Number:
SFA30T14L288K-F
Description:
CAP 300VAC 1 1/4" OVAL QC TERM
Capacitance :
14 µF
Height - Seated (Max) :
3.000" (76.20mm)
Lead Spacing :
0.810" (20.57mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
300V