B32559C6123J289
Part Number:
B32559C6123J289
Description:
CAPACITOR MKT RADIAL CRIMPED
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
0.295" (7.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)